Pravidla hry

Pravidla hry taroky - popis karet, bodování, hláškym, licitace, atd jsou velmi dobře zpracovány na stránce http://members.xoom.com/zanek/taroky. Existuje však množství variant, téměř každá taroková sešlost má v pravidlech svoji specialitu. Chceme-li hrát velké turnaje, musíme se hned na začátku shodnout na základních pravidlech, aby bylo možné podle něčeho hrát.

Předkládáme zde "Pravidla hry Taroky pro pořádání turnajů na Vysočině", která byla vytvořena tarokovými kluby Nového Města na Moravě, Bystřice nad Pernštejnem, Dalečína a Jimramova. S těmito pravidly pravděpodobně nebude každý zcela souhlasit, ale byla vytvořena po vzájemných zkušenostech a ústupcích během pořádání několika ročníků velkých turnajů na Vysočině, kde se pravidelně zúčastňuje kolem 100 hráčů. Tyto pravidla platí také pro turnaj Brněnský trul.

Další pravidla používají organizátoři turnajů v Břeclavi, které jsou v mnoha směrech jiné.

Dáváme tato pravidla do diskuze. Největší výhrady máme k placení Varšavy, neexistenci žida a nadhodnocené druhé povinnosti nad povinností třetí. Pište nám své názory, připravujeme také diskusní fórum.

Od založení Moravského tarokového klubu vám předkládáme další variantu pravidel - Brněnská verze 2001. Jejich snahou je přidat do hry některé další varianty, zjednodušit některé výpočty a odstranit některé jevy popsané výše. Podle těchto pravidel se bude hrát v našem klubu a ve většině turnajů a soutěží Moravským tarokovým klubem organizovaných.