Valašská taroková liga 2018

Pozvánka k úvodnímu turnaji ročníku 2018 + kalendář
Výsledky 1. turnaje z Valašské Bystřice + aktuální pravidla + kalendář + pozvánka k turnaji do Rožnova pod Radhoštěm
Výsledky 2. turnaje z Rožnova pod Radhoštěm + celkové pořadí po druhém kole + pozvánka k turnaji na Horní Bečvu
Výsledky 3. turnaje z Horní Bečvy + celkové pořadí po třetím kole + pozvánka k turnaji do Vigantic
Výsledky 4. turnaje z Vigantic + celkové pořadí po čtvrtém kole + pozvánka k turnaji do Lešné
Výsledky 5. turnaje z Lešné + celkové pořadí po pátém kole + pozvánka k turnaji do Halenkova
Výsledky 6. turnaje z Halenkova + celkové pořadí po šestém kole
Výsledky 7. turnaje z Hutiska + celkové pořadí po sedmém kole
Výsledky 8. turnaje z Vigantic + celkové pořadí po osmém kole + pozvánka k turnaji do Rožnova pod Radhoštěm
Výsledky 9. turnaje z Rožnova pod Radhoštěm + celkové pořadí po devátém kole + pozvánka k turnaji na Horní Bečvu
Výsledky 10. turnaje z Horní Bečvy + Konečné pořadí ročníku 2018

Základní údaje Jedná se 10 tarokových turnajů, které se budou konat v průběhu kalendářního roku 2017. Z celkového počtu se započítává 6 nejlepších umístění. Předpokládané termíny a místa konání jsou:
  • Horní Bečva (Staré časy) - 24.3., 1.12.
  • Halenkov - Huslenky(Pod černým) - 30.6.
  • Vigantice (Tatra) - 28.4., 13.10.
  • Prostřední Bečva (Zavadilka) -
  • Valašská Bystřice (U Machýčků) - 10.2.
  • Hutisko - Solanec (Na salaši) - 8.9.
  • Lešná (Valaška) - 2.6.
  • Rožnov pod Radhoštěm (Gibon park) - 3.3., 3.11.
Pravidla Hraje se podle pravidel taroků s tímto upřesněním.
Další informace a změny V sobotu 27.února 2016 se hrálo druhé kolo VTL.Je to již 8.ročník Valašské tarokové ligy,která se stal populární pro okruh zájemců této krásné karetní hry.Ročně se jí zúčastní kolem 90 hráčů,průměrná účast na turnaji je cca 40 hráčů.Jako místa konání turnajů jsou vybírány zajímavé lokality z širokého okolí /Horní Bečva,Hutisko,Halenkov ,Rožnov,Valašské Meziříčí,Lešná atd.podle možností organizátorů/. V letošním roce došlo na přání hráčů k úpravám pravidel,které vylepší hru.Jedná se o tyto změny:
1-hrají se všechny hry
2-při dokupu volané karty se může hráč vykoupit-na 1.,2.,3.povinosti za 2.-kč každému hráči
3-hraje-li pagáta a dokoupí se,platí každému hráči po 4.-kč.
V obou případech musí kupované karty zůstat ležet na stole-nesmí být zařazeny na ruku mezi rozdané karty!!
4-limit pro dvojnásobnou platbu u Varšavy byl snížen ze 40bodů na 35.
I v letošním roce platí zásada,že o řešení sporného renoncu rozhodjí vždy hráči u stolu,nedohodnou-li se pak s konečnou platností rozhodne vedoucí turnaje! Letošní ročník se skládá z 10turnajů a v prosinci se odehraje memoriál Mirka Fassmanna-zakládajícího člena VTL. Všechny turnaje jsou otevřeny pro všechny zájemce o tuto hru,vítáme hlavně mladé hráče neboť i naše liga stárne...
Komentáře O víkendu 8.února se v restauraci Zavadilka sehrálo 1.kolo 6.ročníku Valašské tarokové ligy.V tomto prostředí se sešlo poprvé 40 hráčů z celé střední Moravy aby ukázali svoji dovednost v tak krásné a náročné hře. Po čtyřkolové bitvě nakonec zvítězil p.Mikšík Svatopluk z Bystřice pod Hostýnem,druhý byl zaslouženě Zdeněk Vinklárek z Val.Meziříčí který se po odmlce způsobené nemocí opět vrátil mezi nás /patří mj. mezi nejstarší hráče ligy/.A na třetím místě skončil Vladimír Fajt z Bouzova. Je třeba dodat,že se hrálo poprvé v této restauraci ale určitě ne naposled..Velmi dobré jídlo i obsluha jsou předpokladem ,že se tam valašská taroková liga určitě vrátí hlavně pro nedostatek vhodných místností v samotném Rožnově. Další turnaj se hraje 1.března v Rožnově u Janíků od 13.oo hod na který zveme všechny příznivce i začátečníky.

2.kola VTL se poprvé zúčastnili i hráči MTL. Myslím že byli spokojeni a vysvětlili jsme si některé problémy s termíny turnajů atd. Další, tentokrát Josefovský turnaj, se hraje 22.března na Horní Bečvě Na Starých časech od 13,00hod. Všichni jsou srdečně zváni.

22.11.2014 se konal předposlední turnaj 6.ročníku Valašské tarokové ligy,tentokrát na Horní Bečvě v restauraci Staré časy za účasti 36 hráčů z celá severní Moravy a okolí.Ve velmi příjemném prostředí se odehrál čtyřkolový turnaj,ze kterého vyšel vítězně domácí hráč Ondruch Metoděj,na druhém místě skončil p.Vychodil Milan z Valašského Meziříčí a třetí byl p.Jaroš Pavel ze Zlína.Viy foto-uprostřed vítěz,vlevo druhý. V uplynulých dnech se dožil životního jubilea zakládající člen Valašské tarokové ligy p.Ing.Švarc Antonín z Rožnova p. R.který obdržel pamětní medaili a věcnou cenu.viz foto Tento turnaj se vyznačil mj.také úspěchem dvou přítomných hráček,které obsadily 4.místo-p.Neumannová Anna z Vigantic a p.Kučerová Renata z Ostravy-7.místo.Blahopřejeme! Valašská taroková liga pokračuje posledním kolem v sobotu 13.12.2014 od 13.oo hod.,které se hraje v restauraci Zavadilka na Prostřední Bečvě.Budou rozdány poslední body i hodnotné věcné ceny pro nejlepší hráče v tomto ročníku ,O vánoční přestávce nás čeká memoriál Mirka Fassmana,zakládajícího člena ligy.Tento memoriál se hraje 29.12.2014 od 13.hod ve Valašské Bystřici v restauraci U Machýčků. Na všechna utkání srdečně zveme příznivce této krásné hry ,začátečníky i pokročilé.